Lekker een weekendje weg
Dat biedt een gastgezin voor mensen met een beperking. Uit logeren van Sherpa bemiddelt en kijkt of een logé en gastgezin bij elkaar passen. U leest hier wat het inhoud om gastgezin te zijn.
De logé
De logé is een kind maar soms ook een volwassene met een verstandelijke en/of lichamelijke beperking of een contactstoornis. Deze woont bij zijn of haar ouders maar zou het leuk vinden om regelmatig bij andere mensen te gaan logeren. Een bijkomend voordeel is dat iemand door deze vorm van ondersteuning langer of helemaal thuis kan blijven wonen in plaats van buitenshuis in woonvoorzieningen. Ouders hebben door het uit logeren gaan van hun kind namelijk af ten toe wat hoognodige tijd voor zichzelf.
Het gastgezin
Hoe vaak een gastgezin de logé ontvangt is afhankelijk van de indicatie en de wensen van logé en ouders. Het is de bedoeling dat de logé meedraait in het gezinsleven, thuis of buiten de deur. Dit biedt gezelligheid maar vraagt ook flexibiliteit. Het betekent een bijzondere ervaring voor ieder gezinslid.
Uit logeren van Sherpa probeert de vraag en het aanbod van de logé en het logeergezin zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen. Als uitgangspunt is er een aantal standaardeisen waaraan een logeergezin moet voldoen. We hebben ze hieronder samengevat:
Het gastgezin draagt een grote verantwoordelijkheid. Daarom krijgt een gastgezin voor iedere logeerpartij een onkostenvergoeding. Deze vergoeding moet gezien worden als een bijdrage in kosten voor onder meer vervoer en voeding.
Meer informatie
Als u belangstelling heeft en denkt een goede logeermogelijkheid te kunnen bieden voor een logé bij u thuis, stuur dan een e-mail naar uitlogeren@sherpa.org. De coördinator 'Uit logeren' zal contact met u opnemen om nader kennis te maken en samen de mogelijkheden en onmogelijkheden te inventariseren. Daarnaast wordt in dit gesprek een aantal formele zaken besproken, zoals verzekeringen en het indienen van declaraties. Met deze gegevens probeert Sherpa een passende logé te vinden en brengt u desgewenst in contact met deze persoon en zijn of haar ouders.
Of er een passende logé wordt gevonden die aansluit bij uw wensen en mogelijkheden, hangt uiteraard af van vraag en aanbod. Het is niet de bedoeling dat het logeergezin allerlei aanpassingen moet doen of van alles moet regelen voor het vervoer. Maar met de nodige creativiteit, inzet en goede wil van beide kanten komen we een heel eind.