Sherpa Loket
Organisatie
Sherpa als werkgever
Volwassenen
Kind & Gezin
Lichamelijke beperking
Sherpa Consult
Vrijwilligers
Kunstcentrum Laren
Lettergrootte
Tekst normale grootte Normaal  
Tekst groter Groter

Woningen voor kinderen

Kinderen of jongeren met een beperking die niet meer thuis kunnen wonen, kunnen voor korte of langere tijd gebruik maken van een van de woonvoorzieningen van Sherpa. In de woningen is continue begeleiding aanwezig die er voor zorgt dat de dag goed verloopt. Het dagelijkse leven in de woningen verschilt niet zo veel van dat van een gezin. Overdag gaan de kinderen/jongeren gewoon naar school of dagbesteding. De begeleiding besteedt samen met de ouders wel extra aandacht aan de ontwikkeling van de kinderen/jongeren.

In Hilversum en Huizen heeft Sherpa verschillende woningen voor kinderen en jongeren. Voor welke woonlocatie gekozen wordt, is helemaal afhankelijk van de hulpvraag van kind en gezin. In samenspraak met ouders/verzorgers wordt gezocht naar een passende woning. Van belang is dat het kind ondersteund wordt:

  • in het uiten van zijn wensen en behoeften;
  • in het ontwikkelen van zijn mogelijkheden;
  • in het vormen van een eigen persoonlijkheid;
  • in het uitbreiden en onderhouden van zijn sociale netwerk.

Als de hulpvraag duidelijk geformuleerd is, wordt gekeken in welke woning de juiste ondersteuning geboden kan worden. Vragen die dan gesteld worden zijn: wat heeft het team nodig om dit kind te kunnen begeleiden, wat betekent het voor de andere kinderen/jongeren als hij of zij bij ze komt wonen, wat betekent het voor het kind zelf om tussen de huidige bewoners te wonen, biedt het huis voldoende ruimte, e.d. Wat bijvoorbeeld mee kan spelen is hoeveel rust een kind/jongere om zich heen wil en hoeveel dynamiek of rust er in het huis doorgaans is.

Voor meer informatie over deze woningen kunt u contact opnemen met:

Manager wonen Kind&Gezin
T 035 - 655 33 43